Skursteņi un velkmes apstākļi – problēmu novēršana

Skursteņa galvenā funkcija ir radīt velkmi sadegšanai un izvadīt dūmvada gāzes ārā no ēkas.
Laba velkme ir ļoti svarīga labai sadegšanai. Mēs uzskatām, ka normāla laba velkme ir no 10 līdz 20 Pa (1-2 mm VC). Velkmi rada skurstenis, nevis ierīce.

Būtiski svarīga velkmei ir skursteņa konstrukcija
Augsts skurstenis dod lielāku velkmi. Ja velkme ir nepietiekama, risinājums var būt augstāka skursteņa izbūvēšana. Skursteņa diametram nekad nav jābūt mazākam par ierīces dūmvada atveres diametru. Apaļa skursteņa starpplātne parasti dod labāku velkmi nekā taisnstūrveida starpplātne. Dūmvadu līkumu izmantošana samazina velkmi.
Ja tiek izmantoti līkumi, tos labāk uzstādīt ar 2 X 45o.

Sadegšanai nepieciešamais gaiss ir būtiski svarīgs velkmei
Atvērtiem pavardiem katru stundu nepieciešami apmēram 300m3 gaisa, kamēr “slēgtam” pavardam nepieciešami apmēram 30m3 stundā. Virtuves cauruļvads /ventilators iesūc daudz vairāk gaisa nekā skurstenis. Tas radīs negatīvu velkmi. Negatīva skursteņa velkme rada dūmus istabā.
Āra gaiss, kas tiek pievadīts tieši ierīcei, novērš sadegšanai nepieciešamā gaisa nepietiekamību.

Vēja iedarbība
Velkmes traucējumus var izraisīt gari koki, klintis vai augstas mājas. Šo problēmu parasti var atrisināt, veidojot garāku skursteni. Ārkārtējās situācijās jāuzstāda izplūdes ventilators. Velkmes regulators stabilizē skursteņa velkmi.

Velkme ir vienkārši karstā gaisa celšanās uz augšu
Augsta temperatūra rada spēcīgu skursteņa velkmi. Labi rezultāti tiek sasniegti, kad skursteņa augstums un diametrs ir piemērots ierīcei. Pārāk spēcīga velkme var izraisīt siltuma pārāk ātru iesūkšanu skurstenī. Pārāk spēcīgu velkmi var regulēt ar kurtuves aizbīdni, velkmes regulatoru (dūmvadiem vai skursteņiem), vai ierobežotājiem.
Daudzējādi dūmvadu līkumu pielietojumi samazina velkmi.


Traucējummeklēšana
(pavardi, kuros kā kurināmo izmanto koksni)

Lielums ir svarīgs
Pārāk liela krāsns var sagādāt jums potenciālas problēmas ar kreozotu un dūmiem, kamēr pārāk maza krāsns var novest pie pastāvīgas pārkurināšanas – kas rezultātā dod izkropļotas un ieplaisājušas detaļas.

Kāda ir paredzētā krāsns izmantošana?
• Siltuma avots
• Estētiskā (mēbele)
• Primārā vai dublējošā apkure
Pārāk liela krāsns jums neko labu nedos
Jūs pastāvīgi kurināsiet krāsni gaisa bada režīmā, kas radīs daudz dūmu, sodrēju, darvas un pelnu. Kad jūs kurināsiet krāsni gaisa bada režīmā, stikls pastāvīgi būs tumšs.

Arī pārāk maza krāsns jums neko labu nedos
Jūs vienmēr mēģināsiet iegūt no krāsns vairāk siltuma nekā tā spēj dot, kas novedīs pie pastāvīgas pārkurināšanas. Tā sekas varētu būt ieplaisājušas un izkropļotas detaļas, uz ko neattiecas Jøtul garantija (sadegšanas plāksnes, deflektora plāksnes, u.c.).

Ja ir grūti iekurināt uguni, tad tā iemesli var būt:
• Nepietiekoši daudz gaisa: Atveriet gaisa vārstus. Dažreiz durtiņām jābūt atvērtām (apmēram 1 cm sprauga). Pārliecinieties, ka kurtuves aizbīdnis ir atvērtā pozīcijā. Jūs variet atvērt arī durtiņas uz ārējo pelnu tvertni.
• Slikts iekurs: Lietojiet nelielus sašķelta iekura gabaliņus kopā ar saplēstu avīzi, un pielieciet klāt lielākus gabalus. Atcerieties: Jo mazāk, jo labāk; jo sausāk, jo labāk.
• Velkme uz leju/auksts skurstenis: Uzsildiet skursteni, savijot nedaudz avīžu kā lāpu un turot to uz augšu krāsnī, līdz velkme tiek apgriezta otrādi.

Dūmus istabā var radīt:
• Malkas kvalitāte: Malka, kas ir ļoti mitra, var radīt vairāk dūmu, nekā skurstenis var aizvadīt.
• Vēdināšanas sistēmas, tāpat kā gaisa kondicionēšana, vannas istabas vai virtuves ventilatori varētu iegūt sev nepieciešamo gaisu no skursteņa (negatīvā velkme). Šajos gadījumos jums jāievada kamīnā gaiss no āra.
• Kļūdas ekspluatācijā: Vienmēr atveriet kurtuves aizbīdni un primāro gaisa kontroli pirms jūs atkal piekraujiet krāsni – lēni atveriet durtiņas.
• Dūmvada caurules: atcerieties, ka līkumi un horizontālās dūmvada caurules ierobežo velkmi.
• Skurstenis, kas ir pārāk īss varētu dot pavardam nepietiekošu velkmi. Skurstenis, kas ir pārāk auksts, varētu neradīt nekādu velkmi vai radīt negatīvu velkmi. Dūmvada starpplātnei jābūt pareizi savienotai ar pavardu un skursteni – un jābūt ar pareiziem gabarītiem.
• Skursteņa bloķēšanu varētu izraisīt putnu ligzdas, sodrēji vai darva.
Īsu sadegšanas laiku var izraisīt:
• Liels koksnes daudzums: Lieli gabali degs ilgāk, nekā mazi gabali. Izmantojiet cietu koksni, kas ir sazāģēta, sašķelta un uzglabāta sausā vietā apmēram 12 mēnešus.
• Pārāk spēcīga velkme skurstenī, kas rada nepietiekamu sadegšanu.
• Kļūdas ekspluatācijā: Primāro gaisa kontrolierīci lēni jānoregulē aizvērtas pozīcijas virzienā, un tad beigās jāaizver pēc tam, kad uguns ir nostiprinājusies.

Nededziniet, kad pelnu tvertnes durtiņas ir atvērtas ilgāku laika periodu – tas izraisīs pavarda pārkurināšanu.

Atpakaļplūsmu (gāzu aizdegšanos) var izraisīt:
• Gaisa kontrolierīces aizvēršana, kad tiek atkal piekrauta sadedzināšanas kamera. Dažreiz jums jāgaida apmēram 15 min., pirms jūs atkal aizveriet gaisa kontrolierīci.
• Sekundāro gaisa padevi varētu bloķēt sodrēji un darva. Mitras koksnes izžūšanai nepieciešams milzīgs enerģijas apjoms, pirms tā sadegs. Šīs dūmgāzes var aizdegties ir izraisīt sprādzienu sadegšanas kamerā.
• Nepietiekoša velkme.
Grūtības kontrolē (pārkurināšana)
• Slikta paplākšņu izolācija.
• Kurināmais: Nekad nededziniet vecas paletes, saplēstus kokmateriālus, atkritumus vai vaskotus izstrādājumus.
• Pārmērīga velkme skurstenī: Lietojiet kurtuves aizbīdni vai velkmes regulatoru, lai mazinātu velkmi.

Pazemināts siltums

Ja jūs konstatējiet, ka siltuma jauda ir pārāk maza, visizplatītākie iemesli ir:
• Slikta malkas kvalitāte
• Skursteņa velkme
• Kļūdas ekspluatācijā
• Mājas konstrukcija (izolācija, augstums līdz griestiem un tamlīdzīgi)
• Krāsns ir pārāk maza

Kad malka sadeg lēni un pie pazeminātas temperatūras, no tās rodas darva un citi organiski izgarojumi, kas – kombinācijā ar mitrumu – veido kreozotu. Šis kreozots pielips pie skursteņa sienām.

Kreozots ir skursteņa ugunsgrēku degmateriāls
Pārmērīgu daudzumu kreozota var radīt:
• Slikta malkas kvalitāte un izmēri
• Skursteņa velkme
• Kļūdas ekspluatācijā
• Krāsns izmēri (pārāk zema darba temperatūra)

Atcerieties, ka pirms apkures sezonas sākuma jāizslauka skurstenis.

Raksti

Jøtul vēsture

Tradīciju bagātība Jøtul var atskatīties uz vairāk nekā 150 gadus ilgu vēsturi. Viss sākās 1853.gadā, kad tirgotājs un lauksaimnieka dēls Olufs Onsums no pilsētas Veblungsnæs, kas atrodas netālu no Moldes, nodibināja ražotni Kværner Jernstøberi pilsētā Loilvā, uz austrumiem no Norvēģijas galvaspilsētas, kas tolaik tika saukta par Kristiāniju. Kværner sāka darbību kā čuguna izstrādājumu ražotājs, kur […]

binary-2632-3166

Vairāk par Jøtul

Kopš 1853. gada Jøtul ir pasaules vadošais čuguna krāšņu un kamīnu ražotājs. Šobrīd mēs pārdodam savus produktus 34 valstīs piecos kontinentos. Plašā klāstā pieejamie kamīni atbilst visām funkcionālajām un estētiskajām vajadzībām. Krāsnis un kamīni ir dažāda lieluma, kā arī gan ar mūsdienīgu, gan klasisku dizainu. Mēs, Jøtul darbinieki, esam sava amata meistari, kas lepojas ar […]

Izstarotais / konvekcijas siltums

Izstarošana Izstarošana notiek tad, kad siltums tiek emitēts kā neredzama gaisma. Šie stari pārvietojas pa gaisu, līdz atduras pret materiālu, kas tos absorbē. Tā rezultātā šis materiāls kļūs siltāks. Šāda veida siltums ir ideāls istabā, kurā ir augsti griesti, ēkās ar daudzām velkmēm, vai vienkārši tad, ja jūs ātri mēģiniet iegūt tiešo siltumu no sava […]

Bieži uzdotie jautājumi

Bieži uzdodamie jautājumi par Jøtul izstrādājumiem 1. Cik daudz siltuma man nepieciešams savai istabai / mājai? Ar 2,4 metru ailas augstumu, jums būs nepieciešami 60 vai 70 vati uz kvadrātmetru. 2. Cik liela krāsns man nepieciešama? Tas atkarīgs no: – jūsu mājas lieluma – jūsu mājas izolācijas – jūsu mājas projekta – jūsu vēlēšanās tīksmināties […]

Skursteņi un velkmes apstākļi – problēmu novēršana

Skursteņa galvenā funkcija ir radīt velkmi sadegšanai un izvadīt dūmvada gāzes ārā no ēkas. Laba velkme ir ļoti svarīga labai sadegšanai. Mēs uzskatām, ka normāla laba velkme ir no 10 līdz 20 Pa (1-2 mm VC). Velkmi rada skurstenis, nevis ierīce. Būtiski svarīga velkmei ir skursteņa konstrukcija Augsts skurstenis dod lielāku velkmi. Ja velkme ir […]

jurney

Kvalitāte

Ļoti sarežģīts pētījums un izstrāde, precīza kvalitātes kontroles sistēma, kas atbilst “NS-EN ISO 9001”, kā arī modernākā ražošanas tehnoloģija ir apvienotas, lai radītu vislabāko produkciju gan izskata, gan darbības ziņā. Jøtul čuguna materiāls ir pietiekami izturīgs, lai kalpotu vairākām paaudzēm, turklāt tas ir 100% otrreizēji pārstrādāts, kā arī pārstrādājams. “Tas, kurš izvēlas čuguna krāsni, izdara […]

binary-2189-1929

Efektivitāte un siltuma produkcija

Kas ir laba apkures krāsns? • Tā ir lēnas sadegšanas sildītājs, kurā izveidot kontrolētu uguni. • Labs kamīns vai krāsns uztur siltumu, ļaujot tam noplūst, tā vietā, lai ļautu tam izlidot pa skursteni. • Tehniski lēns sadegšanas sildītājs ir gan sadegšanas mainītājs, gan siltuma apmainītājs. • Tas efektīvi sadedzina malku un nogādā siltumu mājā. Cik […]

fire_thumb

Uguns iedegšana

Velkme skurstenī Ja skurstenis ir galīgi auksts, jums vispirms jāielaiž tajā nedaudz silta gaisa, lai sāktos velkme. Parasti jums būs nepieciešams tikai atvērt kamīna durtiņas uz pāris minūtēm, lai siltais istabas gaiss virzītos uz augšu pa skursteni. Jūs arī variet aizdedzināt mazu avīzes gabaliņu uz kamīna deflektora. Pie noteiktiem apstākļiem skurstenī var būt velkme uz […]

shortcuts

Izžuvusi malka / apkures padomi

Sausa malka Ja jūs domājiet skaldīt malku paši, jums tas jādara agri pavasarī. Tad jūs variet sacirst malku īsos gabalos, pirms jūs to sašķeliet un pa vasaru sakraujiet kaudzē ārā. No šīs malkas tiks izvadīts daudz ūdens, tāpēc atcerieties novietot to uzglabāšanai vietā, kur ir pietiekoša ventilācija. Lai pārbaudītu, vai malka ir pietiekoši sausa, jūs […]

binary-23024-17510

Kas jāzin izvēloties krāsniņu

Mēs jums esam izdomājuši sekojošu pārbaudes punktu lapu tāpēc, lai tad, kad jūs nonāksiet līdz pavarda pirkšanai, jūs variet būt pārliecināti par to, ka nopirksiet tādu pavardu, kas vislabāk atbildīs jūsu prasībām. Cik liela siltuma jauda jums vajadzīga? Māja, kurai ir parasta laba izolācija un logos ir izolēti stikli, prasības pēc siltuma ir 60-70 vati […]